MR12X332JTL
Manufacturer:
Walsin Technologies
Mfr.Part #:
MR12X332JTL
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 3.3 kΩ 5 % 250 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.75 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance3.3 kΩ
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C